Wda Świecie - Chemik Bydgoszcz 2-1 (1-0).

Bramki: 1-0 Węgrzyn (14.), 1-1 Rysiewski (67.), 2-1 Majka (87.).

Żółte kartki: Kalitta, Bollin (Wda) - Adamenko (Chemik).

Sędziował: Szymon Erenc (KS Wielkopolski ZPN).

Wda: Zapała - Wypij, Słaby, Droż, Wenerski, Januszewski, Bollin (61. Ratkowski), Dahms (85. Kozłowski), Kubiak, Węgrzyn (77. Rybacki), Kalitta (61. Majka).

Mecz dwóch najwyżej sklasyfikowaych drużyn w lidze dostarczył sporo emocji kibicom zgromadzonym na świeckim stadionie. Już w 14.minucie w zamieszaniu pod bramką gości świetnym strzałem pod poprzeczkę popisał się Jakub Węgrzyn i prowadziliśmy 1-0. Do końca pierwszej połowy obie drużyny szukały swoich szans w strzałach z dystansu ale bez powodzenia. Po zmianie stron śmielej do ataku ruszył Chemik. W 67.minucie goście rozmontowali świecką defensywę i Damian Rysiewski doprowadził do remisu. Wda ruszyła mocniej do przodu ale to rywale po jednej z kontr powinni objąć prowadzenie. Sam na sam z Łukaszem Zapałą stanął Dawid Zaborowski ale uderzył tuż obok bramki Wdy. W 87.minucie pogubiła sie defensywa Chemika. Z prezentu skorzystał Tymoteusz Majka, który wyłuskał piłkę od bramkarza rywali i z najbliższej odległości skierował futbolówkę do pustej bramki bydgoskiej ekipy. Po chwili sędzia zakończył pojedynek i nasz zespół mógł po raz kolejny świętować komplet punktów. Wdzie w ostatnich sześciu meczach do awansu wystarczy już tylko jeden punkt. Okazja do jego zdobycia nadarzy się już w środę, kiedy to zagramy w Inowrocławiu z miejscową Cuiavią zaległe spotkanie z 28.kolejki.